امروز: دوشنبه 01 مهر 1398
    طراحی سایت خبری
جستجو:
اتحادخبر: سید محمدحسین بهجت تبریزی (زاده ۱۲۸۵ - درگذشته ۱۳۶۷) متخلص به شهریار (پیش از آن بهجت) شاعر ایرانی اهل آذربایجان بود که به زبان‌های ترکی آذربایجانی و فارسی شعر سروده است.
ارسال شده حدود 5 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 271 - نظر (0)

اتحادخبر: قطعه‌ «شهید» سروده محمدحسین بهجت تبریز ملقب به شهریار یکی از شناخته‌ شده‌ترین آثار این شاعر است که تصویر دستخط این شاعر برای اولین بار منتشر می‌شود.

ارسال شده حدود 5 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 207 - نظر (0)

اتحادخبر: پرویز خائفی، شاعر و حافظ‌پژوه پیشکسوت در سن ۸۳سالگی درگذشت.

ارسال شده حدود 6 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 231 - نظر (0)

اتحادخبر: در ادبیات فارسی، شاعران و نویسندگان زیادی از گذشته تا امروز، هر کدام به قدر وسع کوشیده‌اند دین خود را به امام حسین (ع) ادا کنند.

ارسال شده حدود 16 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 467 - نظر (0)

اتحادخبر: یکی از گونه‌های شعر فارسی، «اخوانیات» نام گرفته است. اخوانیات به معنای نامه‌های دوستانه به نثر یا شعر است. در ادامه درباره چند شعر دوستانه و سرشار از مهر در ادبیات معاصر فارسی می‌خوانید.

ارسال شده حدود 28 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 236 - نظر (0)

اتحادخبر: کتاب «آموزش تفکر به کودکان و نوجوانان» نوشته دکتر دارلین سوییت‌لند و دکتر ران استولبرگ با ترجمه سیدسینا میرعربشاهی منتشر شد.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 111 - نظر (0)

اتحادخبر: تصویری از نخستین ترجمه کتاب «شرلوک هلمز» به زبان فارسی را که مربوط به سال ۱۲۸۴ شمسی است و همزمان با مشروطه در ایران منتشر شده، ببینید.

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 170 - نظر (0)

اتحادخبر : بیژن الهی شاعر فرم‌سازی با لحن زبان و تصویر‌های زبانی است و در مرتبه‌ای فراتر، شاعر شعر‌های بسیاری که وعده خواندنش داده شد، اما هرگز نوشته نشد؛ چراکه شاعر از آستانه گذشت. به قول خودش...

ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 178 - نظر (0)

اتحادخبر: قريبِ دو دهه از غياب احمد شاملو، گذشت. دوم‌ مردادي كه رفت، نوزدهمين سالگرد درگذشت شاعري بود كه در ستایش عشق و آزادی می‌نوشت.

ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 322 - نظر (0)

اتحادخبر: آلن مور یکی از قابل توجه‌ترین نویسندگان داستان‌های تخیلی به زبان انگلیسی به زودی بازنشسته خواهد شد و مسیر حرفه‌ای کاری به شدت اثرگذار خود را به پایان می‌رساند.

ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 173 - نظر (0)

اتحادخبر: امیر برزگر خراسانی که متولد سال ۱۳۲۲ در مشهد بود، در بیست و هفتمین روز تیرماه ۱۳۹۸ درگذشت، رفت تا شعر خراسان، بی‌امیر شود و آن لحن پرطنین خاموش.

ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 156 - نظر (0)

اتحادخبر: محمدامین میراحمدی پژوهشگر و مدرس موسیقی ایرانی گفت: کتاب پژوهشی «جویبار جوشنده» شرح و تحلیلی بر آثار و احوال استاد مرتضی نی داود است که تیر ماه سال جاری توسط انتشارات «موسیقی» منتشر شده است.

ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 262 - نظر (0)

اتحادخبر: در اینفوگرافیک جایگاه ایران در تولید علم و نشر مقاله را مشاهده می کنید...

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 272 - نظر (0)

اتحادخبر: مرتضی حنیفی، شاعر شعر جنگ و دفاع مقدس در سن ۳۳ سالگی درگذشت.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 222 - نظر (0)

اتحادخبر: یوسفعلی میرشکاک، برگزیده جشنواره «قلم زرین» کم‌سوادی را مهم‌ترین آسیب برای اهل ذوق و استعداد در حوزه ادبیات می‌داند.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 97 - نظر (0)

اتحادخبر: هفته‌نامه معتبر نیو‌یورکر در آغاز تابستان هر سال فهرستی از کتاب‌های داستانی و غیرداستانی برای مطالعه در فصل گرم سال را پیشنهاد می‌کند. این فهرست در بازار کتاب جهانی و ترجمه آثار به زبان‌های مختلف تأثیر دارد. امسال نیز نیویورکر در شماره ۴ ژوئن (۱۴ خرداد) فهرست کتاب‌های مناسب برای مطالعه در تابستان سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. هیأت تحریریه نیویورکر در این فهرست بیشتر نویسنده‌های جوان و تازه‌کار هستند.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 280 - نظر (0)

اتحادخبر: در آستانه روز ملی ادبیات کودک و نوجوان، «گنجینه ادبیات کودک و نوجوان» با حضور مولفان و نویسندگان مجموعه در سرای اهل قلم رونمایی می‌شود.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 174 - نظر (0)

اتحادخبر: بسیاری از علاقمندان به ادبیات و رمان هنگام مواجهه با کتاب‌های مختلف و فراوان تازه چاپ شده، در شناسایی آثار مورد علاقه خود دچار ابهام و سردرگمی می‌شوند. از سویی بسیاری رمان‌ها و کتاب‌های مشهور و جذاب وجود دارند که کمتر به آن‌ها پرداخته شده است و از چشممان دور مانده‌اند. در این سری مطالب قصد داریم رمان‌های جدید و مشهوری را که به تازگی ترجمه و منتشر یا در سال‌های اخیر تجدید چاپ شده اند، برای شما عزیزان معرفی نماییم.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 262 - نظر (0)

اتحادخبر: چند روزی هست که مولودی‌خوانی با عنوان «داره میریزه» به سرعت در فضای مجازی در حال انتشار است و حسابی جنجالی و حاشیه‌ساز شده است.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 178 - نظر (0)

اتحادخبر : مفتون امینی در مرور خاطراتش، از اختلاف رهی و شهریار گفت، از اشکالات شعر نیمایی، ار این‌که عمران صلاحی حیف شد و از رفتار خاص شهریار و اخوان. او همچنین گفت امروز طوری شده که شعر باید با یکی از هنر‌ها ازدواج کند تا دیده شود، و دیگر به شعر خالی محل نمی‌دهند.

ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 477 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین