امروز: سه شنبه 10 اسفند 1395
    طراحی سایت خبری
جستجو:
اتحادخبر: رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با شاعران مذهبی‌سُرا، آنان را به«ضرورت احیای معارف اوصیه و صحیفه‌ی سجادیه»،«متصل کردن حوادث صدر اسلام با حوادث امروز»و«پاسداشت فرهنگ شهادت و دفاع مقدس»دعوت کردند.
ارسال شده حدود 17 ساعت پيش در شعر و ادب ، بازديد: 42 - نظر (0)
اتحاد خبر: چاپ دوم کتاب «از روزگار رفته» که شامل گفت و گوی رو در روی حسن فیاد با ابراهیم گلستان است، اگرچه با پیر پرنیان اندیش فاصله ای از این جا تا آسمان دارد، اما از جهاتی هر اندازه اندک، زخم 1533 صفحه ای آن کتاب را در منِ مخاطب زنده کرد.
ارسال شده حدود 6 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 73 - نظر (0)
اتحاد خبر: معمولا وقتی می‌خواهیم از اتفاقات عجیبی که به وقوع پیوسته است، حرفی به میان بیاوریم، جمله‌ را با این عبارت شروع می‌کنیم: «هیچ‌کس فکرش را هم نمی‌کرد…» حال اگر به اتفاقات مهمی که در سال ۲۰۱۶ در جهان افتاد نگاهی بیاندازیم، متوجه خواهیم شد که بسیاری از اتفاقات وجود دارند که به‌راحتی می‌توان قبل از آن‌ها از عبارت مذکور استفاده کرد. 
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 100 - نظر (0)
اتحاد خبر: شاید این بیست‌ویکمین ترجمه از «شازده کوچولو» باشد. مترجمان نام‌آشنا و گمنام فراوانی سراغ این کتاب رفته‌اند. مدیا کاشیگر البته از جمله چهره‌های سرشناس در این بین به شمار می‌آید. منتها پیش از او بزرگانی چون محمد قاضی، احمد شاملو و ابوالحسن نجفی هم سراغ ترجمه این کتاب رفته بودند.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 141 - نظر (0)
اتحاد خبر: دلش جوان بود. این را در اشعارش می شد دید. در شوری که داشت. در عشقی که در کلمات شکوفا می کرد. در فصل پاییز هم بوی بهار می داد. همان عصر پاییزی که حیاط خانه اش پر از برگ های خشک شده بود. حتی وقتی چشمانش تیله های سیاهی شدند و دیگر قادر نبود کلمات را ببیند و آن ها را روی کاغذ بیاورد، دلش جوان بود و شعرش.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 133 - نظر (0)
اتحاد خبر: معروف است که محمد ابراهیم باستانی پاریزی که نود سال پیش در چنین روزی به دنیا آمد و روز ۵ فروردین سال ۱۳۹۳ چشم از جهان فرو بست، هم حافظه قوی داشت و هم «تاریخ را بین مردم برد».
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 430 - نظر (0)
اتحاد خبر: خورخه لوییس بورخس، نویسنده ای که در این مطلب درباره او گفت و گو کرده ایم. جدا از همه ویژگی های منحصر به فردی که دارد، از یک منظر دیگر، حداقل برای ما ایرانی ها می تواند جذابیت بیشتری داشته باشد. این ویژگی بورخس، که علاقه و تسلطش بر ادبیات شرق او را از بسیاری از همتایانش متمایز کرده است، چیزی نیست جز توجه عجیبش به هزار و یک شب.
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 297 - نظر (0)
اتحاد خبر: گفت و گو با عبدالجبار کاکایی درباره تاثیراتی که کودتای 28 مرداد بر شعر فارسی داشت و به سنگ محکی برای قابلیت های شعر نیمایی تبدیل شد.
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 281 - نظر (0)
اتحاد خبر: «درک یک پایان» اولین رمانی است از جولیان بارنز، نویسنده بریتانیایی که به فارسی ترجمه شده و از قضا به لطف جایزه من بوکر چندین مترجم همزمان سراغش رفتند و در این بین ترجمه حسن کامشاد از بقیه بهتر درخشید و بسیار مورد توجه قرار گرفت.
ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 345 - نظر (0)
اتحاد خبر: جی کی رولینگ در میان نویسندگان پدیده منحصربه‌فردی است. بی‌شمار نویسنده بهتر از او داریم، اما هیچ نویسنده‌ای نتوانسته روند موفقیت و بدل شدن به یک چهره نامدار و ثروتمند را به سرعت او طی کند.
ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 374 - نظر (0)
اتحاد خبر: سال ٢٠٠٩ آكادمي سوئدي جايزه نوبل ادبيات را براي تقدير از هرتا مولر، نويسنده‌اي كه «با تمركز شعري و صراحت نثر، چشم‌اندازي مصادره‌ شده را توصيف مي‌كند» به او اهدا كرد.
ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 395 - نظر (0)
اتحاد خبر: گفت و گو با ویدا اسلامیه مترجم کتاب های هری پاتر؛ با او یک دل سیر درباره رولینگ، هری پاتر و آن دنیای فانتزی جذاب حرف زدیم.
ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 218 - نظر (0)
اتحاد خبر: ترجمه «فرزانه طاهری» از «مسخ» کافکا، پش از این و بیش از یک بار از طرف انتشارات نیلوفر منتشر شده بود؛ اما آنچه به تازگی چاپ شده، نه انتشار مجدد همان ترجمه که ترجمه دوباره فرزانه طاهری از «مسخ» است.
ارسال شده 4 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 210 - نظر (0)

اتحاد خبر: در سال ۲۰۱۶ نوبل ادبیات برای آفرینش بیانی تازه در ترانه‌سرایی آمریکا به باب دیلن تعلق گرفت. اهدای این جایزه به این هنرمند که همه او را با شمایل نامرتب و عجیبش و گیتاری که همیشه به همراه دارد و سازدهنی‌ای که انگار به گردنش میخ شده می‌شناسند، اتفاق معمولی نبود.

ارسال شده 4 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 286 - نظر (0)

اتحاد خبر: فروغ‌الزمان فرخزاد، معروف به فروغ فرخزاد، از شاعران معاصر ایران است. وی پنج دفتر شعر منتشر کرد که از نمونه‌های قابل توجه شعر معاصر فارسی هستند. فروغ فرخزاد در ۳۲ سالگی بر اثر تصادف اتومبیل درگذشت.

ارسال شده 4 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 468 - نظر (0)
اتحاد خبر: مطمئنا همه ی عاشورا و کربلا سینه زنی و دسته و هیات نیست، شاید ورای همه ی این ها نهضت امام حسین(ع) درس هایی داشت که فقط با کند و کاو و مطالعه می توان به آن رسید.
ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 454 - نظر (0)

اتحاد خبر: بین هنرمندان معاصر ایرانی کمتر هنرمندی را می توانیم پیدا کنیم که به اندازه سهراب سپهری زندگی ای در انزوا پیشه کرده باشد و در عین تا این اندازه بین مخاطبانش محبوبیت داشته باشد.

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 448 - نظر (1)
اتحاد خبر: یکی از وجوه مواجهه ما با مرگ از آن روی که عزیزی را از دست می دهیم یا با مرگ فردی با آن از نزدیک برخورد می کنیم، در اندیشه ای است که به ما به ارث رسیده است.
ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 486 - نظر (1)
اتحاد خبر: آلیس مونرو سال‌هاست که می‌نویسد و سال‌هاست که جزو نویسنده‌های خوب دنیا قلمداد می‌شود و کتاب‌هایش در چهارگوشه دنیا خواننده دارند. در این‌که مونرو یکی از بهترین‌ها و پرخواننده‌ترین‌های دنیای ادبیات است، شکی نیست.
ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 316 - نظر (0)
اتحاد خبر: شمس لنگرودی، علاوه بر شاعر بودن، با کتاب «تاریخ تحلیلی شعر نو» خودش را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین محققان شعر نو به جامعه ادبی شناساند.
ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 302 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین