امروز: چهارشنبه 25 مرداد 1396
    طراحی سایت خبری
جستجو:
اتحاد خبر: ژوزه ساراماگو در رمان «تاریخ محاصره لیسبون» از یک مصحح تاریخ به نام رایموند می‌گوید که در تاریخ دست می‌برد. او این کار را با منفی‌کردن یک فعل انجام می‌دهد و کمک جنگویان صلیبی به پادشاه پرتغال برای پس‌گرفتن لیسبون از دست اعراب را انکار می‌کند.
ارسال شده حدود 4 روز پيش در شعر و ادب ، بازديد: 319 - نظر (0)
اتحاد خبر: نويسنده‌اي كه سخت‌كوشي، قطعا يكي از پررنگ‌ترين ويژگي‌هاي اوست كه نشان مي‌دهد يك نويسنده به جز بهره‌مندي از توانمندي و استعداد خدادادي، چگونه به جايگاهي همچون نويسنده «كليدر»، «روزگاري سپري‌شده مردم سالخورده»، «سلوك» و «جاي خالي سلوچ» و... دست مي‌يابد.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 309 - نظر (0)
اتحاد خبر: نویسنده در آمریکای لاتین ناگریز از سیاست ورزی است. به قول یوسا این سمت و سویی است که نویسندگان به سمت آن رانده می شوند.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 284 - نظر (0)
اتحاد خبر: بنياد دكتر علي شريعتي كه فرزندان او مهم‌ترين گردانندگان آن هستند، در چهلمين سالگرد او تصميم گرفته همايشي در تيرماه در بزرگداشت او برگزار كند و طي آن به بازخواني چهار دهه حضور زنده و بحث‌برانگيز دكتر شريعتي در عرصه فرهنگي، اجتماعي و سياسي ايران بپردازد.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 293 - نظر (0)
اتحاد خبر: زیرساخت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی از گذشته تاکنون دستخوش نقش زنان در پشت پرده و پس زمینه بوده است. چه بسا که زنان در دگرگونی و برپایی و فروپاشی هر کدام سهم بسزایی داشته‌اند.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 251 - نظر (0)
اتحاد خبر: حسین منزوی حالت غریبانه ای دارد، شهرت شعرش زیاد است و شیفتگانش زیادتر؛ اما همین که بخواهیم درباره اش با کسی هم صحبت شویم، مدام این دایره آشنایان و طرفداران منصف تنگ و تنگ تر می شود.
ارسال شده حدود 1 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 313 - نظر (0)
اتحاد خبر: جوليان بارنز، نويسنده و منتقد ادبي انگليسي است. او ۱۹ ژانويه سال ۱۹۴۶ در يک خانواده فرهنگي به دنيا آمد و از كالج مگدالن آكسفورد در سال ۱۹۶۸ فارغ‌التحصيل شد.
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 279 - نظر (0)
اتحاد خبر: چارلز دیکنز در خانواده‌ای مرفه به دنیا آمد، اما این "شانس" را داشت که به زودی از رفاه و تنعم خانوادگی محروم شد و به دنیای فقر و محنت فرو رفت.
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 1603 - نظر (0)
اتحاد خبر: هوشنگ گلشیری داستان نویس، منتقد، آموزگار داستان نویسی، سردبیر مجله کارنامه و.... در این مختصر نخست بخشی از «چرا داستان می نویسم» به قلم هوشنگ گلشیری را می خوانید.
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 319 - نظر (0)
اتحاد خبر: گفت و گو با کاوه میرعباسی درباره گابریل گارسیا مارکز، شیوه داستان گویی اش، علاقه ای که به چپ ها داشت و درست و غلط ترجمه های آثارش در بازار کتاب ایران.
ارسال شده 2 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 622 - نظر (0)
اتحاد خبر: حبسیه یا ادبیات زندان، گوشه ای از ادبیات است که به توصیف وضعیت زندان، روحیات فرد زندانی شده، خاطرات دوران سخت زندان و رنج های این دوران از لابلای دیوارهای بلند زندان و روزگاران سخت حبس به شیوه ای موثر می پردازد.
ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 216 - نظر (0)
اتحاد خبر: گفت و گو با ایرج پارسی نژاد درباره نیما یوشیج و فضای ادبی که نیما در آن مطرح شد و همچنین کسانی که به موافقت و مخالفت با پیشنهادهای نیما برخاستند.
ارسال شده 3 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 252 - نظر (0)

اتحاد خبر: «عشق الهی» عنوان پژوهشی عاشقانه است که رویکردهای ظریف و تازه عرفا و متفکران اسلامی را ویلیام چیتیک در هیچ کجای کتاب سعی در تعریف عشق نداشته است زیرا نویسندگان هم،حتی اگر عوارض عشق را شرح دادنی بدانند، آن را نه تعریف پذیر دانسته اند و نه بیان کردنی.

ارسال شده 4 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 316 - نظر (0)
اتحاد خبر: «افی بریست» از اکتبر ۱۸۹۴ تا مارس سال بعد که به شکل پاروقی در آلمان منتشر می‌شود، چنان تاثیر شگرفی بر ادبیات آلمان می‌گذارد که صاحب‌نظران به اتفاق، شاخص‌ترین اثر ادبی در فاصله یک‌صد ساله ۱۸۰۹ تا ۱۹۰۵ را «افی بریست» می‌دانند.
ارسال شده 4 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 133 - نظر (0)

اتحادخبرـ کاووس کمالی نژاد: از دیر و دور می شناسمش، جلال خسروی را می گویم، از روزی که سلانه سلانه وارد محل انجمن تازه تاسیبس شعر و ادب اداره فرهنگ شد، از همان اول پیدا بودکه نگاهش به شعر نگاهی سطحی و دم دستی نیست، راستش حرفهایش برای من تازگی داشت، زاویه نگاهش با زاویه نگاه من و خیلی از دوستان متفاوت بود، اشاره اش ...

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 429 - نظر (1)

اتحادخبرـ حسین باقری: حضورچندین ساله جلال خسروی در شعر منطقه به عنوان شاعری آوانگارد به لحاظ نوع زبان، پر رنگ تر از آن است که نیاز به معرفی تازه داشته باشد. رد فکرها و نظرات او را بر سطرهای شاعران استان و حلقه های مرتبط با او به راحتی می توان دنبال کرد. هرچند که حضور و تأثیر او مدت‌هاست از مرزهای استان فراتر رفته است...

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 316 - نظر (0)

کاموا / دلم برایت تنگ شده/ برای تو / که اینجا/ کنارم نشسته ای/ و می بافی/ کاموا/ فکر/ کاموا/ دلم تنگ می شود/ کی وقت داری به هم برویم؟/ خواهش می کنم/ اگر می شود بافتنی اَت را کنار بگذا...

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 298 - نظر (0)

اتحادخبرـ امرو هیچستانی: آشنایی نزدیک و رودرروی من با جلال، از طریق احمد فکراندیش بود. من به واسطه ی طنزهایی که برای اتحاد جنوب می سرودم (تلخند) با احمد - که سردبیر اتحاد بود- آشنا و به واسطه ی او با جلال همنشین شدم. راستش می دانستم که جلال پیشرو شاعران پیشرو استان بوشهر است اما نمی دانستم که او استادی توانا در آموزه های فلسفی،...

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 606 - نظر (2)

اتحادخبرـ زری شاه حسینی: اولین مجموعه ی شعر جلال خسروی ''با باوری به حجم گلوله'' در سال 1358 منتشر شد. شعری سیاسی یا به بیانی دقیق تر چریکی که شعرهای 17 تا 21 سالگی شاعر را در بر می گیرد. این دفتر چنان که از نامش پیداست سرشار از شعرهای شعار گونه ای است که از ایمان عمیق روشنفکران آن سال ها می آیند تا در سطح رژه بروند...

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 413 - نظر (1)

اتحادخبرـ فریبا جلالیان: به سراغ سپید سرای استان بوشهر رفتیم، آقای جلال خسروی این انسان شریف و سپید سرا، حق بزرگی بر دانه دانه های شکوفه های سپید این استان دارند. طی نشستی به خدمت استاد که رسیدیم همین که گفتیم (نیمای استان) گفتند، من باغبان شکوفه های سپیدم، من جلالم،  جلال خسروی؛ همین.استاد جلال خسروی سپید را ...

ارسال شده 5 ماه پيش در شعر و ادب ، بازديد: 412 - نظر (0)
صفحات: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

تازه ترین خبرها

پربازدیدترین خبرها

پربحث ترین